LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha kërcënon Ramën njësoj si Nanon/ “Bëj gati valixhet, merr dhe Bashën me vete”

26 Nëntor 2021, 16:31, Politikë CNA
Berisha kërcënon Ramën njësoj si Nanon/ “Bëj gati

Lideri historik, Sali Berisha nga Foltorja në Kurbin i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama të bëjë gati valixhet e të niset për Beograd dhe të marrë edhe Bashën me vete, duke e ?kërcënuar? kështu se do të ketë fatin e ish kryeministrit Fatos Nano.

Më tej ai kritikoi me tone të ashpra Qeverinë, duke shprehur se njerëzit pas dëmtimit të banesave nga tërmeti edhe në këtë dimër vijojnë të jenë në çadra, kur ndërkohë ministrat harxhojnë para për udhëtimet luksoze private.

?Ne në 8 vite na u mbyllën dyert e Evropës, të mos na hapen negociatat. Investitorët e huaj nuk u afruan. Këto bënë që boxhi i brendshëm të rritet nga 62.6 % në afro 100 %. Miliardat e eurot e marra borxh shkuan në plaçkitje ditën e natën nga zyrtarët. 

Përfunduan në disa kilometra rrugë e me udhëtime private e luksoze të ministrave, të kreut të meduzës kur njerëzit kalonin dimrin në çadra se shtëpitë e tyre nuk ndërtohen. Edi Rama përjetoi një eufori me mandatin e tretë, të cilin e grabiti nëpërmjet blerjes së votës të paktën me 130 mln euro. Të disbursuar nga buxheti i shtetit. Mori mandatin duke nxjerrë në treg dhe përdorur në mënyrë terroriste të dhënat personale, përdori banda dhe kriminelë. 

Por çfarë bëri peng Basha që u zotua se do të mbrojë votën? Nuk mbrojti votën në 2017, s?mbrojti votën në Peshkopi. Situata në vend është kritike. Të bashkohemi në n jë leviozje të dfuqishme për rithemelimin e PD. Edvin, fundin e ke të afërt, ja ku është Kurbini, në këmbë! Ti e di se çdo heqësh! Edvin, atë paralajmërim që i pata bërë Fatos Nanos po ta bëj dhe tgy nga kjo sallë. Fatin e tij do të kesh. Bëj gati valixhen, nisu për beograd, në Shqipëri ske vend. Mos harro të marrësh me veten Lul-pengun?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga