LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Demokratët e Kurbinit mbështesin Kuvendin/ Kemi firmosur për 11 dhjetorin

26 Nëntor 2021, 17:17, Politikë CNA
Demokratët e Kurbinit mbështesin Kuvendin/ Kemi firmosur për 11

Qindra demokratë të Kurbinit kanë pritur me entuziazëm ish-kryeministrin Sali Berisha ditën e sotme në foltoren e radhës.

Një prej folësve në këtë foltore njoftoi se nga 130 delegatë që ka Kurbini, 100 prej tyre kanë firmosur për Kuvendin e 11 dhjetorit.

?Foltorja ka ngjallur shpresë për demokratët dhe te të gjithë shqiprarët dhe akoma më shumë shpresë dhe siguri për kombin shqiptar. Jeni ju me reagimin tuaj që mborjtët kufijtë e Kosovës. Zoti Berisha, nga 131 delegtë të degës së Kurbinit 100 delegatë kanë firmosur me vullnet të lirë për Kuvendin e 11 dhjetorit. Me ish kryetarin nuk ja vlen të meremi, ai është i pabesë dhe i pashpresë. Zoti Berisha na prij në protesta paqësore për të rrëzuar Ramën. Largimi i inteligjnecës shqiptare ngarendi çdo ditë ku po largohen mjekë dhe profesionistë të tjerë, duhet bërë diçka. Kërkesa e dytë ka të bëjë me siguroni pjesëmarrjen e emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme”, tha demokrati./CNA.al

Lajmet e fundit nga