LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Çadra e dërrmoi PD-në”/ Bylykbashi: Asnjë nga ne nuk dinte gjë, një grup tjetër merrte vendime

26 Nëntor 2021, 20:54, Politikë CNA
“Çadra e dërrmoi PD-në”/ Bylykbashi: Asnjë nga

?Çadra e dërrmoi PD-në?. Kështu ka deklaruar deputeti i PD Oerd Bylykbashi. Në një intrevistë për Merita Haklajn në A2, ai tha se askush nga deputetët nuk dinte asnjë gjë për këtë aksion aq të madh, ndërsa shtoi se ishte një grup diku që merrte vendime politike për PD.

?Çadra e dërrmoi PD-në. Ishte një aksion shumë i madh dhe askush prej nesh nuk dinte gjë. Unë kam qenë në atë kohë kryetar dege i komanduar. Ishte një grup diku që merrte vendime për politikën e PD-së, por pa ditur PD-ja se çfarë do të bëhej. Unë nuk kuptoja se çfarë po ndodhte. Në atë moment fillova të kuptoja diçka, perceptimi i partisë si një repart ushtarak?, tha ai.

Me ngritjen e çadrës, tha Bylykbashi, Basha nisi të ngrihej si figurë, ndërsa binte partia.

?Njerëzit lexojnë edhe mesazhe që janë mes rreshtave. Unë aty kam parë që Basha filloi të ngrihej si figurë, ndërsa binte partia. Ai filloi të rriste figurën e tij si lider, por liderët nuk sajohen. Ata lindin dhe thjesht shfaqen. Ajo që shihja unë me shqetësim ishte një autokratizim dhe tentativa e parë për të bërë ADN-në e PD-së. Ishte përpjekja e parë për transplantim të palcës së PD-së, e cila u përmbyll e gjitha me marrëveshjen e 17 majit në mbrëmje?, u shpreh Bylykbashi./CNA.al

Lajmet e fundit nga