LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do të jetë një Kuvend historik”/ Vokshi “thumbon” Bashën: Një kryetar pa anëtarësi nuk është më kryetar

26 Nëntor 2021, 18:54, Politikë CNA
“Do të jetë një Kuvend historik”/ Vokshi

Deputetja e PD, Albana Vokshi gjatë një takimi të mbajtur me vajzat dhe gratë në Shkodër, ka bërë me dije se thirrjes së liderit historik, Sali Berisha i janë përgjigjur mbi 5000 delegatë.

Ajo theksoi se Kuvendi i datës 11 Dhjetor do të jetë Kuvendi i vërtetë i PD-së, ku dhe do të merren vendime historike.

?Tashmë e ka fjalën anëtarësia. Po shkon numri në 5 mijë ata që kanë firmosur Kuvendin e datës 11 Dhjetor, ku është partia, është anëtarësia. Një kryetar pa anëtarësi  nuk është më kryetar, ndaj në datë 11 do të jetë Kuvendi historik i PD-së. Do merren vendime historike për rithemelimin, ringritjen dhe mundësimin e PD-së për të rrëzuar Edi Ramën?, tha Vokshi. /CNA.al

Lajmet e fundit nga