LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha i shmanget përballjes me demokratët/ Kjo është tentativa e dytë që po përdor

26 Nëntor 2021, 18:52, Politikë CNA
Basha i shmanget përballjes me demokratët/ Kjo është

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit nuk lejoi të bëhej një analizë për rezultatin.

Sekretari i përgjithshëm i FRPD Grigels Muçollari, u shpreh se Basha e dinte që kishte një pakicë pranë vetes ndaj dhe sipas tij nxitoi që të rizgjidhej kryetar.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Muçollari deklaroi se tentativa e dytë e Bashës për t?iu shmangur demokratëve është shpallja e një antikuvendi. AI i bën thirrje kreut të PD të vijë në 11 dhjetor dhe të përballet me demokratët, ndërsa shton se mungesa e tij më 11 dhjetor do të jetë tentativa e tretë dhe e fundit për të shmangur shumicën e demokratëve.

?Basha nuk e lejoi bërjen e një analize paszgjedhore.

Iu fsheh llogaridhënies dhe ballafaqimit me të vërtetën e hidhur të humbjes. Kuptohet, analiza do i jepte të drejtën e fjalës demokratëve në bazë, do i jepte zë një shumice të heshtur,

dhe Lulzim Basha nuk mund të përballej me diçka të tillë.

E kuptoi që ishte pakicë që në të ngrysur të 25 prillit, prandaj u nxitua të rizgjidhej, në një kuvend alla kinema verore, si për të na thënë se edhe me humbjen e PD ai s’ngel pa gjë.

Mosrespektimi i vullnetit të mbi 4200 delegatëve dhe shpallja e një antikuvendi janë tentativa e dytë për të shmangur përballjen me shumicën.

Basha, eja sypatrembur më 11 dhjetor.

Eja dhe fito.

Eja dhe trego se je 97%.

Në të kundërt, mungesa jote më 11 dhjetor do të jetë tentativa e tretë dhe e fundit për të shmangur shumicën e demokratëve?, shkruan Muçollari./CNA.al

Lajmet e fundit nga