LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kriza në PD/ Duma: Berisha nuk fiton, tani janë shanset e Bashës

26 Nëntor 2021, 21:20, Politikë CNA
Kriza në PD/ Duma: Berisha nuk fiton, tani janë shanset e Bashës

Deputetja Grida Duma ka qenë e ftuar në emisionin ?Zonë e Lirë? ku ka folur në lidhje me krizën e brendshme të PD-së.

Ajo është pyetur në lidhje me sondazhet e realizuara së fundi të cilat nxjerrin ish-kryeministrin Sali Berisha, fitues të fronit blu. Grida, në përpjekje për të anashkaluar dështimin e Bashës në proceset zgjedhore  është shprehur se brenda llojit nuk mund të bëhen sondazhe.

?Asnjë sondazh për luftën brenda llojit nuk mund të bëhet?, është shprehur Grida.

Ajo është përpjekur të anashkalojë edhe përgjigjen për bojkotin e zgjedhjeve nga Basha  duke e konsideruar si çështje të së kaluarës. Për Dumën, Berisha nuk fiton dhe se sipas saj tani janë shanset e Bashës

Pjesë nga biseda:

Arjan Çani: Sa mundësi ka Basha të fitojë pas dëmit me bojkotin e zgjedhjeve?

Grida: Kjo është çështje e së kaluarës. 0 për këtë çështje.

Arjan Çani: Sa shanse ka Basha të fitojë një shans të ri pasi dështoi në të kalurën si në planin e rrugës së dhunës dhe paqes?

Grida Duma: Tani fillojnë shanset e Bashës për të fituar, tani fillojnë.

Arjan Çani: Sa shanse ka doktori të fitojë akoma më shumë pëkrahje tani që tha se do i mbyllë derën Kimit?

Grida Duma: Përkrahje nga kush? Serozish e ke bërë këtë pyetje? 0 për mua. Me kë ka shanse, me amerikën?

Arjan Çani: Sa mundësi ka të fitojë Rudina, tani që ka deklaruar se do të kthehet në PD, kur të largohet Basha dhe Berisha?

Grida Duma: Rudina duhet të kthehet njëherë pastaj të shohë nëse ata të dy do largohen. Kjo është çështje tjetër. Çdo politikan i kalibrit të mirë duhet ta dijë vendin e tij herë pas here, ndryshe zhduket./CNA.al

Lajmet e fundit nga