LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video-I shoqëruar nga Linda dhe Zaho/ Rama pritet në Vatikan nga Papa Françesku

27 Nëntor 2021, 15:48, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Linda Rama dhe djali Zaho, ndodhen në Vatikan.

Ata janë pritur nga Ati i Shenjtë, Papa Françesku. Më herët ata kanë takuar nga afër Kardinalin Ernest Troshani dhe të tjerë personazhe të rëndësishme të Selisë së Shenjtë.

Ka qenë Kardinali ai që ka nisur fjalën i pari në këtë ceremoni, ndërsa uroi që të gjithë shqiptarët të bekohen nga një rreze nga qielli dhe një varg engjëjsh.

Rama ndodhet në Romë, në kuadër të përvjetorit të 30 të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike, Shqipëri-Seli e Shenjtë./CNA.al

Lajmet e fundit nga