LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto/ Festa e Flamurit “pajton” Ramën dhe Metën

28 Nëntor 2021, 10:19, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama duket se kanë bërë ?paqe? sot, me rastin e Festës së Flamurit.

Pas përplasjeve, sot Rama dhe Meta kanë lënë mënjanë ?mëritë?, dhe janë shfaqur krah njëri-tjetrit, në ceremoninë e ngritjes së Flamurit në Vlorë, në kuadër të 109 vjetorit të Pavarësisë.

Gjithashtu në Vlorë në kuadër të Ditës së Flamurit ndodhet edhe kryeparlamentarja Lindita Nikolla.

Ndërkaq pas ngritjes së Flamurit presidenti Meta, kryeministri Rama, kryetarja e e Kuvendit dhe kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli kanë kryer ritet e kësaj ceremonie, për Pavarësinë e vendit./CNA.al

Lajmet e fundit nga