LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rilindja e PD-së, një premtim i mbajtur i Edi Ramës

28 Nëntor 2021, 10:16, Politikë CNA
Rilindja e PD-së, një premtim i mbajtur i Edi Ramës

Situata brenda Partisë Demokratike duket vërtetë kaotike. Përplasje, teza të ndryshme. “Do fitojë ?Foltorja?, do qëndrojë Lulzim Basha, do mbajë vulën, do shkojë në gjykatë, ka Kuvend me 11, ka Kuvend me 18, debate, ?Lulzim-pengu?, Berisha po shkatërron PD-në për interesat e tij.

Njerëzit e Lulit që janë të pakët dalin e artikulojnë sulme ndaj Berishës. Ky i fundit që nuk ndalet, dhe nuk sulmon askënd veçse Lulzim Bashën dhe me termin ?shoqata Basha-Bardhi?.

Duket se shqiptarët, sytë tek opozita që do të duhej të ishte shpresa, tashmë po shikojnë një opozitë që po rilind.

Kujtojmë këtu se në vitin 2013, gjatë fushatës së asaj kohe, Lulzim Basha Edi Rama deklaroi se me ardhjen e Rilindjes në pushtet do të rilindte edhe Partia Demokratike.

Mesa duket është një nga premtimet e vetme të mbajtura të Edi Ramës, sot pas tetë vitesh të tij në pushtet. Ai ka investuar qartazi në këto tetë vite që të ?rilindë? Partia Demokratike.

Dhe për këtë patjetër që po e ndihmon, pa asnjë diskutim Lulzim Basha, i cili ka kapur selinë, nuk e lëshon vulën, humbet, humbet dhe vetëm humbet. Qëndron, qëndron dhe vetëm qëndron kryetar. Kuptohet qartazi që Partia Demokratike të ?rilindë?, të jetë në aleancë me Edi Ramën dhe ky i fundit të marrë çka i jep kryeministri atij, por edhe njerëzve afër tij.

Sot, Opozita është po aq e akuzuar për korrupsion sa edhe vetë qeveria, për ?thelat? që i jep kryeministri.

Nënkryetarë të lidhur në pazare dhe para të fituara nga marrëveshja e lidhur me qeverinë. Familjarë të Lulzim Bashës që shtojnë xhirot. Vetë Basha është akuzuar për gjobë vënie, për shtim vilash, e kështu me radhë.

Prandaj duket e qartë se kemi një opozitë që po rilind, me kryetar Lulzim Bashën, që qëndron në atë detyrë thjeshtë dhe vetëm për të garantuar pushtetin e Edi Ramës, i cili tashmë e ka mbajtur premtimin për rilindjen e Partisë Demokratike.

Shqipëria duket se nuk rilindi. Vështirë për t?u mbajtur ky premtim.

Por, rilindja e PD-së është e qartë dhe Lulzim Basha po e kryen mëse miri misionin e tij./CNA.al

50 hijet e Lulzim Bashës

Dokumentet/ Të gjithë oligarkët paguajnë kunatin e Bashës

Ekonomia shqiptare në krizë/ Bizneset e kunatit të Bashës, lulëzojnë

Pazaret Rama-Basha/ Si i kërkon 20% kreu i PD-së kryeministrit

Lajmet e fundit nga