Connect with Us

Pafytyrësia e Lulzim Bashës me Azem Hajdarin/ “Masakrohet” nga demokratët: Legen, tradhtar, përçarës

Politikë

Pafytyrësia e Lulzim Bashës me Azem Hajdarin/ “Masakrohet” nga demokratët: Legen, tradhtar, përçarës

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve të Kombit, për të përkujtuar Ditën e Pavarësisë dhe festën e Çlirimit.

Basha ka vendosur kurorë me lule edhe në varrin e Dëshmorit të Demokracisë, Azem Hajdari.

Pra, duke treguar qartë edhe pafytyrësinë e tij me Azem Hajdarin, pas nga njëra anë i shpall vajzën “armike” të PD, ndërsa nga ana tjetër bën sikur e nderon.

Kujtojmë këtu se Rudina Hajdari, vajza e Azem Hajdarit u shpall “armike” dhe u lincua nga servilët e Lulit, pasi nuk pranoi t’i bashkohekj çmendurisë politike për djegien e mandateve të deputetëve, në vitin 2019.

Edhe tek Azem Hajdari, duket nderimi dhe nga veshja e Gaz Bardhit, jo sikur është në ceremoni zyrtare, por sikur shkon tek shokët e tij të kalibrit Luli.

Për të mos përmendur dhe faktin se kur Azemi luftonte për PD, Luli studionte në Hollandë me paratë e Soros.

Por, sot Lulzim Basha, me pafytyrësinë më të madhe, shkon e vë lule në varrin e Azem Hajdarit.

LEXO EDHE:  Lulzim Basha has gone, the problem is what will happen to Berisha

Ceremonia është publikuar live edhe në faqen zyrtare të Bashës në rrjetet sociale, por demokratët kanë shpërthyer në komente kundër kreut të PD, duke e akuzuar si tradhëtar dhe përçarës.

Po ashtu komente ka pasur edhe kundër Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi, i cili shfaqet në krah të Bashës, duke fyer ceremoninë.

O Gaz Bardhi në ditë të zakonshme vë kollare, sot te Varrezat e Dëshmorëve, sikur ke shku me lyp”-shkruan një komentues.

Më tej, një tjetër shkruan “Duhet të jesh me moral të afrohesh aty se meriton të përkulesh para atyre që dhanë cdo gjë për vendin, tradhtar”.

Yyyyt legen përçares i Demokratëve”-shkruan një tjetër.

Po ashtu një komentues shkruan “Mos shkelni në nderin dhe gjakun e të parëve tanë tradhtar kombi”.

Më poshtë disa nga komentet e qytetarëve:/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Pamje të rënda/ Si tentoi policia të vriste demokratin me urdhër të Bashës dhe Ramës

Publikuar

-

Nga

cna politike aktualitet

Ish presidenti Bujar Nishani, ka nxjerrë foton e një demokrati, i cili është plagosur nga protesta e mbajtur ditën e djeshme.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Nishani shkruan se demokrati u qëllua nga dora kriminale e një polici, që sipas tij qëllimi ishte për ta vrarë pasi predha që mban gazin është metalike.

Por ish presidenti, fajëson si përgjegjës për tërheqjen e këmbzës Lulzim Bashën dhe Edi Ramën.

Kjo është një goditje me predhën që shpërndante gazin mbi demokratët.LEXO EDHE:  “Kamikazët” e Lulit dhe Desadës dalin hapur kundër Berishës

LEXO EDHE:  Basha: Ilir Meta të japë dorëheqjen dhe të vihet në dispozicion të prokurorisë

Një kriminel mes rradhëve të policisë e qëlloi drejt i mbi kokën e një njeriu.

Natyrisht për ta vrarë pasi predha që mban gazin është metalike.

Por gishti që tërhoqi këmbëzën e armës së krimit në të vërtetë është i Lulzim Bashës dhe tutorit të tij, Edi Rama.

Drejtësia vonon, por nuk harron”, shkruan Nishani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Qenie amorfe, pa shtyllë kurrizore”/ Muçollari “shpërthen” ndaj Bashës

Publikuar

-

Nga

Sekretari i përgjithshëm i FRPD Grigels Muçollari ka “shpërthyer” keq ndaj Lulzim Bashës dhe veprimeve të këtij të fundit që i ka mohuar gjithmonë.

Teksa poston në rrjetin social Facebook, një video ku mercenarët e Bashës thyejnë xhamat e katit të parë të selisë, Muçollari thekson se nuk ka një fjalor për të gjetur fjalët për të përshkruar kryetarin e shkarkuar, duke e cilësuar atë si një qënie amorfe dhe pa shtyllë kurrizore.

LEXO EDHE:  Lulzim Basha has gone, the problem is what will happen to Berisha

LEXO EDHE:  Çili lë Lulin me “gisht në gojë”/ Kërcen tek Veliaj

Shikohet qartë se me “punime” kuptonte instalimin e gazit për të helmuar këdo që hyn në seli pa lejen e tij. Mashtrues dhe burracak e ke pak.Mohove dyert e hekurta, mohove gazin, mohove sakrificat e mijëra demokratëve.

Nuk ka fjalor që përmbledh fjalët për të të përshkruar ty. Një qënie amorfe, pa shtyllë kurrizore, me shumë xhepa, me një kokë dhe shumë fytyra”, shkruan Muçollari./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama komunikim live me demokratët/ Nano: Po i trajton si lecka

Publikuar

-

Nga

cna lajme politik

Analisti Mustafa Nano ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama, pasi ky i fundit nëpërmjet një komunikimi “live” iu drejtua demokratëve në lidhje me situatën në të cilën ndodhet PD.

Sipas Nanos, kjo ishte një ndërhyrje burracake dhe provokative nga ana e Ramës, për të cilin thotë se iu duk si shpend grabitqar që i vërsulet një preje të kollajtë.

Ai shton se Rama po i trajton demokratët si lecka, që mund të bien pa të keq në duart e kujtdo.

Edi Rama organizoi sot një komunikim live me demokratët, dhe u kërkoi atyre “të bëhen me të”!!! Unë fillimisht nuk u besova veshëve, dhe m’u desh një copë herë të bindesha se lajmi ishte i vërtetë. Sepse m’u duk një gjest krejt i pagjetur e i pavend.Shoqëria shqiptare është duke vajtuar prag-vdekjen e opozitës, dhe po pret që demokratët, dikush a disa prej tyre, të bëhen të gjallë për t’i dalë zot asaj partie, dhe ja, na del kryeministri, na “i mbledh” demokratët, dhe u bën thirrje t’i bashkohen atij.

Çfarë ndërhyrje furacake, paternaliste, burracake e provokative! Kryeministri m’u duk si një shpend grabitqar që i vërsulet një preje të kollajtë. Pastaj, është edhe diçka tjetër.

Rreshtimi politik është një gjë me vlerë në këtë botë, që ka të bëjë me emocionet, familjet, traditën, vizionin tonë mbi botën, interesin apo ku di unë çfarë tjetër. Identiteti politik është një element shumë i rëndësishëm i identitetit tonë në përgjithësi.

Si u konvertuaka robi, fap, si me magji? Si u shndërruaka njeriu kështu, sa hap e mbyll sytë, nga demokrat në socialist? Kësaj i thonë t’i trajtosh njerëzit si lecka, që munden me ra fare pa të keq në duart e kujtdo”, shkruan Nano./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE