LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Luani bëhet lepur”/ Meta mesazh nga Vlora: Është dita për të reflektuar

28 Nëntor 2021, 10:50, Politikë CNA
“Luani bëhet lepur”/ Meta mesazh nga Vlora: Është

Presidenti Ilir Meta duket se ka ?harruar? sfurqet, dhe ka zbutur tonet, në mesazhet e tij.

Sot, Ilir Meta nga Vlora pas marrjes pjesë në ceremoninë e ngritjes së Flamurit në Vlorë, ka dhënë edhe një prononcim për mediat, ku ka percjellë mesazhe për paqe në politikë, duke kërkuar që në një ditë të tillë duhet të reflektojnë dhe të bashkohen për të ardhmen e vendit.

Meta nga Vlora është shprehur se Flamuri është i të gjithëve dhe është mesazhi më frymëzues për tu bashkuar që Shqipërinë ta Shikojmë në Bashkimin Evropian.

?Si mund të lëmë në heshtje festën më të rëndësishme të kombit tonë, Ditën e Flamurit, të Pavarësisë dhe të ditëlindjes së Adem Jasharit. Sot kemi vetëm mesazhe bashkimi kudo për të gjithë shqiptarët, pasi ky është flamuri i të gjithëve, është i Ismail Qemalit dhe i Isa Boletin, është një frymëzim për tu bashkuar dhe reflektuar dhe Shqipëria të jetë zonjë dhe të ketë vendin që meriton në Bashkimin Evropian?, ka thënë Meta.

Ndër të tjera ai komentuar dhe fillimet e punimeve për aeroportin e ri në qytetin bregdetar, ku është shprehur se Vlora do të jetë në krye të bashkimit në të gjithë kohët, siç ka qenë gjithmonë./CNA.al

Lajmet e fundit nga