LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Hapet rruga e Arbërit/ Banorët festojnë me këngë e valle

29 Nëntor 2021, 12:08, Politikë CNA
Video-Hapet rruga e Arbërit/ Banorët festojnë me këngë

Është hapur sot provizorisht rruga e Arbrit, me kalim bypass tek tuneli i Qafë-Murrzit.

Banorët, të veshur me kostume popullore, kanë festuar me këngë e valle.

Ndërkohë, i pranishëm ishte edhe kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Infrastruktures dhe Energjitikës, Belinda Balluku.

?Hapet për qarkullim Rruga e Arbërit,*provizorisht kalohet me bajpas në Tunelin e Murrizit, ku për shkak të formacioneve gjeologjike komplekse, puna ka ecur më ngadalë dhe përfundon në pranverë, kur rruga do të bëhet për vetëm 47 minuta, nga 1 orë e 20 minuta që bëhet sot ose nga 4 orë që bëhej deri dje?,-ka theksuar kryeministri.

Lajmet e fundit nga