LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kriza në PD/ Si po kërcënohen demokratët që mbështesin Berishën

29 Nëntor 2021, 15:28, Politikë CNA
Kriza në PD/ Si po kërcënohen demokratët që

Ish kryeministri Sali Berisha duke folur për krizën në PD, u shpreh se demokratët që po e mbështesin janë kërcënuar nga SHBA se nuk do marrin vizën.

Në një intervistë për gazetarin e njohur amerikan, L. Todd Wood, në emisionin e tij ?Information Operation? në CDMedia deklaroi se me vështirësi, do të organizojmë një opozitë të vërtetë në Shqipëri, që të jetë e lirë dhe të ruajë vlerat te të cilat besojmë.

?Anëtarët e partisë po kërcënohen duke u thënë që nuk do t?u japim viza. Shumë prej tyre e dinë që janë nën kërcënim, por ata kanë vendosur të më mbështetin. E dinë se vendi ka nevojë për një opozitë të vërtetë. Ne kemi mbledhur më shumë se 60% të të gjitha firmave të delegatëve të Konventës. Ajo do të zhvillohet më 11 dhjetor. Pasi i mblodhëm firmat, kryetari i partisë, që është në duart e qeverisë deklaroi se do të thërrasë një Konventë më 18 dhjetor. Asnjë nuk po i përgjigjet. Megjithëse me vështirësi, ne do të organizojmë një opozitë të vërtetë në vendin tim që të jetë e lirë dhe të ruajë vlerat te të cilat besojmë. Ne jemi parti konservatore dhe i mbështesim vlerat dhe miqtë tanë.

Nëse partia më do, patjetër që po. Siguroj çdo anëtar të partisë sime se do të jetë një garë e hapur dhe e lirë. Kushdo që dëshiron të marrë pjesë në këtë garë është i mirëpritur?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga