LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Tragjedi e rëndë njerëzore”/ Berisha mesazh ngushëllimi për familjet e viktimave të aksidentit

23 Nëntor 2021, 11:58, Politikë CNA
“Tragjedi e rëndë njerëzore”/ Berisha mesazh

Ish kryeministri Sali Berisha me anë të një mesazhi ngushëllimi, është shprehur i pikëlluar për aksidentin tragjik të ndodhur në Bullgari.

?Tragjedi e rëndë njerëzore

 Miq, 45 shqiptarë, kryesisht të rinj, qytetarë të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës u dogjën të gjallë dhe vdiqën nga flakët e autobuzit me te cilin udhëtonin në Bullgari. Shtatë të tjerë janë me djegje të rënda.

Duke shprehur dhimbjen e thellë dhe pikëllimin e madh familjeve të viktimave, të kësaj drame të vërtetë kombëtare, unë lutem që shpirtrat e mirë të njerëzve të tyre më të dashur të gjejnë paqen e merituar. Gjithashtu uroj nga zemra që të plagosurit të shërohen plotësisht?, thuhet në mesazhin e ish-kryeministrit Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga