LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha në panik: Firmosni dhe formularin tim se me 18 Dhjetor nuk do bëhet gjë

23 Nëntor 2021, 10:48, Politikë CNA
Basha në panik: Firmosni dhe formularin tim se me 18 Dhjetor nuk do

Lulzim Basha, kreu i PD-së, në largim, njeriu që zhyti PD-në, në humbje të njëpasnjëshme po tenton të shpëtojë veten.

Nuk mund të flasim për dinjitet dhe moral, pasi po t?i kishte ato do të ishte larguar pas humbjeve dhe dështimeve në seri.

Por, kërkon të dalë i larë dhe i llakosur siç del zakonisht, duke bërë manipulime për Kuvendin e 18 Dhjetorit.

Duke kërkuar sërish të gënjejë dhe të mashtrojë demokratët, të cilët kanë vendosur unanimisht që Kuvendi Kombëtar i PD-së, të mbahet me 11 Dhjetor, Basha, ka nisur nga manipulimet.

CNA.al mëson se tek dega numër 1 dhe 8 e PD, në Tiranë  ju kanë dërguar formularë për ti plotësuar për Kuvendin e 18 Dhjetorit, pikërisht atyre që kanë firmosur për 11 Dhjetorin.

Burime konfirmuan për CNA.al se janë duke u thënë se ?firmosni që ti kemi sa për numër se dihet që s?ka për t?u bërë gjë me 18 Dhjetor?.

Me manipulime, me lutje, ?aman firmosni se s?bëhet gjë me 18 Dhjetor,  po vetëm t?i kemi për statistikë?, Lulzim Basha edhe njëherë tregon sesa i dështuar që është.

Duke e ditur që edhe me statistikat, me matematikën, me numrat si ka punët në rregull, Basha përsëri tenton e tenton, që dështimet dhe humbjet ti mbulojë po me dështime dhe humbje.

Ndërkohë demokratët njëzëri kërkojnë largimin e tij, çdo herë që ai shfaqet publikisht dhe bën sikur trash zërin kundër Qeverisë, me të cilën ?fle? në një krevat.

Basha është i vetmi kryetar partie ndopshta në botë që thërret vetë kuvendin dhe i kërkon anatarësisë të firmosin./CNA.al

Lajmet e fundit nga