LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Jep dorëheqjen sa të të marrin zvarrë nga zyra"/ Demokratët "zgjojnë", gjumashin humbës

23 Nëntor 2021, 09:34, Politikë CNA

Kryetari në largim i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dhënë së fundi një intervistë mediatike, ku vijon të përsërisë të njëjtat deklarata dhe akuza kundër ish-kryeministrit Sali Berisha.

Po ashtu Basha ka deklaruar sërish se Kuvendi i Partisë Demokratike do të mbahet në 18 dhjetor, dhe jo në 11 dhjetor.

Intervista e Bashës është publikuar edhe në faqen e tij zyrtare në rrjetet sociale, ku ajo që vihet re janë komentet e ndjekësve të tij.

Pas kësaj interviste demokratët kanë shpërthyer në komente kundër Bashës, të cilin e akuzojnë si tradhëtar dhe dështak.

?Je humbës i madh, mosmirnjohës. Berishes nuk i afrohesh ti o mashtrues?-shkruan një qytetar.

Më tej një tjetër shkruan ?Jep dorëheqjen me nder se sa të të marrin zvarr nga zyra. Ti kishe qene armiku më i madh i demokratëve?.

Po ashtu një tjetër shkruan ?Të skadoj mandati me 11 o Lul. Ti vazhdo me 18 dhe me 36 i pa shpresë. Kot e ke se ti partinë e ke dhuro nga Berisha se ti nuk fiton kurrë se te kemi bërë provë kaq vite?.

Gjithashtu një qytetar shkruan ?Boll luajte teatro me demokratët, tani më në fund po bën një punë të vogël me të vërtet që po ndanë servilat nga demokratët e vërtetë?.

Më poshtë disa nga komentet:

Lajmet e fundit nga