LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“PD do ishte ndarë në dysh”/ Meta: Çfarë më tha një njeri i mençur

22 Nëntor 2021, 20:55, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta deklaroi se PD do ishte ndarë më dysh, sepse disa ishin pro reformës në drejtësi e disa deputetë ishin kundër.

Meta i ftuar në emisionin Çim Peka Live në Syri Tv, thekson se një intelektual i ka thënë se nëse dikur ishte shprehja se nacionalizmi ishte streha e fundit e maskarenjve, sot janë ambasadat.

?PD do ishte ndarë në dy copë, me forcë, me dhunë, si parti që donte dhe nuk donte reformën. Unë nuk ngatërrohem me ambasadat. Një intelektual më tha një gjë të mençur.

Tha dikur thuhej se nacionalizmi është streha e fundit e maskarallëkut, sot ambasadat janë streha e fundit e maskarennjve.  Këto histori me pro amerikanë, me pro gjermanë, antiamerikanë e antigjermanë, duhet të marrë fund?, deklaroi Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga