LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk kemi asnjë platformë si koalicion opozitar”/ Shehi akuza Bashës: S’na ka mbledhur kurrë, po merret me hallin e tij

22 Nëntor 2021, 18:41, Politikë CNA
“Nuk kemi asnjë platformë si koalicion opozitar”/ Shehi

Për kreun e LZHK Dashamir Shehi, njëkohësisht aleati i Lulzim Bashës, koalicioni opozitar nuk është mbledhur asnjë herë për të diskutuar për disfatën e zgjedhjeve të 25 prillit.

Në një reagim për CNA.al, Shehi deklaroi se Basha nuk i ka thirrur asnjë herë të ulen në tryezë dhe të diskutojnë për diçka të përbashkët, por sipas tij, secili ka dalë me qëndrimet e veta dhe i kanë bërë publike në media.

Ndërsa veprimet e fundit të kryeopozitarit, Shehi i sheh si shqetësim personal.

?Jo nuk jemi mbledhur me thënë të drejtën. Pas zgjedhjeve nuk jemi mbledhur asnjë herë. Basha nuk na ka thirrur asnjë herë. Nuk kemi asnjë platformë për të diskutuar. Këto janë duke u marrë me hallin e vet. Që kur u bënë zgjedhjet, secili ka pasur opinionin e vet që e bëjmë publike në media, por mbledhje zyrtare që të ulemi dhe të diskutojmë, pse ndodhi kjo dhe kush e ka fajin nuk jemi ulur asnjë herë?, tha Shehi për CNA.al.

Lajmet e fundit nga