LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Demokratët të paduruar për shkarkimin e ‘sektit Soros’ nga drejtimi i PD”

22 Nëntor 2021, 18:15, Politikë CNA
“Demokratët të paduruar për shkarkimin e ‘sektit

Ish nënkryetari i FRPD Lisandër Hoxha, në një prononcim për CNA.al, ka folur për situatën brenda Parisë  Demokratike

Hoxha tha me bindje se Basha do të shkarkohet me 11 dhjetor dhe se demokratët janë të paduruar deri në shkarkimin e sektit Soros nga drejtimi PD.

?Me 11 Dhjetor Lulzim Basha do të shkarkohet dhe do të harrohet. Demokratët janë duke numëruar ditët deri me 11 Dhjetor dhe janë të paduruar deri në shkarkimin e sektit Soros nga drejtimi i PD.

Unë pres që Kuvendi Kombëtar të ndërmarrë të gjitha reformat e brendshme statutore të tilla që ta transformojnë PD në një mekanizëm fitues.

Ne duhet të hapemi ndaj shoqërisë dhe të kthehemi në një opozitë të vërtetë e cila të ketë moral, një plan konkret politik dhe të mbrojmë interesin kombëtar.?/ CNA.al

Lajmet e fundit nga