LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta i “kërcet dhëmbët” Bashës/ Paralajmëron nxjerrjen e fakteve të reja

22 Nëntor 2021, 16:40, Politikë CNA
Meta i “kërcet dhëmbët” Bashës/

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar kreun e PD Lulzim Basha se do të nxjerrë në dritë fakte të reja që lidhen me mashtimet e këtij të fundit si dhe bojkotin e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit.

Në një dalje për media, Meta tha se ai gjithmonë ka folur me fakte konkrete dhe se kreu i PD ka zgjedhur gjithmonë rrugën e madhtrimit për të shfajësuar veten përballë demokratëve.

?Për fat të keq, në funksion të halleve personale që Basha ja shton vetes pa pushim dhe me keqqardhje të plotë që ai përpiqet ti zgjidhë ato duke fajësuar Presidencën, duke shtuar dozën e gënjeshtrrave çdo ditë, jam këtu në respekt të qytetarëve dhe demokratëve për të dhënë disa sqarime.

Presidenti ka gjetur rrugën e transparencës me fakte, siç mund ta keni ndjekur, Basha në daljen publike të rradhës pas shpikjes së trekëndëshit të Bermundës është shpehur se i ka shprehur mbështetje presidentit.

Disa fakte sot kjo është një gënjeshtër tjetër e madhe. Do dalin disa fakte që lidhen me Bashën për mosjesmarrjen në zgjedhjet vendore të opozitës. Presidenti kishte caktuar datën 30 qershor për zgjedhjet vendore?, tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga