LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga djegia e mandateve tek zgjedhjet e 25 Prillit/ Monika Kryemadhi i nxjerr të palarat Bashës

22 Nëntor 2021, 11:29, Politikë CNA
Nga djegia e mandateve tek zgjedhjet e 25 Prillit/ Monika Kryemadhi i nxjerr

Pas një periudhe në heshtje, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi më në fund ka reaguar dhe ka shpërthyer me tone të ashpra kundër kreut të PD, Lulzim Basha.

Në një intervistë për revistën Newsbomb, ajo akuzon Bashën se çdo aksion politik në agjendën e tij ishte e parashkruar nga Rama dhe se kjo gjë cënoi demokracinë në Shqipëri.

?Që nga djegia e mandateve dhe gjithë aksioni tjetër opozitar, ka pasur tjetër agjendë të miratuar në tryezën e frontit opozitar. Agjendat ndërroheshin gjatë rrugës. 

Lulzim Basha, shumë e qartë sot edhe më e qartë se kurrë. Ka akoma jetë politike që vazhdon dhe fakte të reja që dalin. 

Di të them se djegia e mandave dhe bojkoti i zgjedhjeve cënuan demokracinë në Shqipëri dhe i dhanë shancin e mundësinë Edi Ramës të ndërtojë një sistem autokratik. 

E vërteta është se, fatkeqësisht Shqipëria përfundoi me një opozitë, të cilës i parashkruhej agjenda nga zyra e Kryeministrit?, tha Kryemadhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga