LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Udhë të mbarë në Matin blu”/ Demokratët paralajmërojnë pritjen e zjarrtë për Sali Berishën

22 Nëntor 2021, 11:26, Politikë CNA
“Udhë të mbarë në Matin blu”/ Demokratët

Ish kryeminsitri Sali Berisha ka njoftuar se nesër do të mabhet foltorja në qyettin e Matit.

Berisha fton të gjithë demokratët të jenë pjesë e kësaj Foltoreje që ka synim të bashkojë dhe të forcojë Partinë Demokratike.

?Nesër ditën e martë me datën 23 nëntor në orën 17:00 në Pallatin e Kulturës ?Shefqet Doda? të qytetit të Burrelit do mbahet ?Foltorja: Për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë, më të hapur?.

Ftoj demokratët dhe demokratët e Matit të marrin pjesë. Vetëm të bashkuar fitojmë! Sb?, shkruan Sali Berisha.

Ka patur një sërë komentesh në postimin e ish kryeministrit ku demokratët e Matit tregojnë se janë gati për ta pritur dhe e mbështesin lëvizjen e tij.

?Udhë e mbarë Doktor në Matin blu ZOTI qoftë me juve dhe të gjithë shqiptarët që janë cuar në këmbë për të vendosur edhe njëherë shtetin që meritojmë suksese zoti Berisha?, shkruan një prej tyre./ CNA.al

Lajmet e fundit nga