LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paranoja e Lulzim Bashës me përgjimet

22 Nëntor 2021, 10:58, Politikë CNA

Në media po raportohet se Lulzim Basha shpesh ka folur me ndërkombëtarët apo dhe me Ambasadoren Amerikane në ballkon.

Ju ka kërkuar atyre të dalin jashtë të flasin, të sqarohen sepse ka patur frikë nga përgjimet e Sali Berishës.

Në fakt më shumë se sa përgjimi nga Sali Berisha, Luli është një ?paranojak i sëmurë? ndoshta nga teoritë konspirative se mund ta përgjojë Saliu, Rama e të tjerë.

Shumë njerëz Luli i nxirrte jashtë në ballkon se mos na përgjojnë këtu, sidomos ndërkombëtarët.

Pasi u afrua 2017 ku ndodhi dhe historia e çadrës, e më vonë në 2019 me djegien e mandateve dhe bojkotin, qartazi Lulzim Basha kërkonte tu krijonte idenë ndërkombëtarëve se dikush po e përgjonte.

Njerëzve të tij që nxirrte jashtë, iu thoshte hajde dalim në ballkon pimë një cigare se këtu nuk i dihet se ndoshta na përgjon Rama, kurse përdorte Saliun me ndërkombëtarët, përdorte herë Ramën, herë Berishën.

Por këtë nuk e ka bërë vetëm në ambientet ku ka zyrën e tij, një zyrë e re të ndërtuar nga ai, nga Partia Demokratike në vitin 2013. I vetmi njeri që ka hyrë në zyrë është ai.

Lehtësisht mund të kontrollohej nëse mund të kishte përgjues e të tjerë, po Luli thjesht ka paranoja.

Veprimin e përgjimeve apo teorisë se dikush e përgjonte e mund ta zbulonte për sekretet që Luli mbarte e ka bërë edhe nëpër ambiente, nëpër lokale. Dilte jashtë, përpiqej të dilte nëpër ballkone, nëpër ambiente ku kishte zhurmë për të folur, buzë detit.

Teoritë e tij konspirative se dikush po i bënte qametin po e përgjonte. Se përse duhej ta përgjoje Lulin kur në fakt Lulzim Basha ka treguar se aktet e tij politike i ka marrë vetëm dhe askush s?ka ditur asgjë.

Që nga përjashtimet e njerëzve nga lista në 2017, që nga futja në çadër që nuk e dinte askush që do futej në çadër, nga djegia e mandateve e kështu me radhë.

Në rast se do të përgjohej, dikush do ta kishte marrë vesh dhe do ta kishte ndaluar, por Luli nuk është përgjuar kurrë, as në zyrën e tij, as në ambientet ku ka qenë, pasi ka qenë lehëtsisht i lexueshëm dhe njerëzit kanë besuar se nuk ka nevojë që dikush ta përgjojë.

Do ishte mirë ta kishin përgjuar se në fakt nuk do ta kishin lënë të bënte këto budallëqe dhe situata politike në vend do të ishte krejt ndryshe.cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Tani po ngre dhe teori se e ka përgjuar Saliu. Lulin ta përgjonte Saliu? Pse? Kur Luli vetë vinte raportonte 24 orë në 24 dhe i lëpihej Saliut.

Për më tepër dhe gënjente, siç ka gënjyer Saliun, ka gënjyer dhe shumë të tjerë.

Prandaj Luli me këto tezat se po e përgjonin dhe apo e përgjojnë nuk na tregon gjë tjetër veçse është një frikacak i fiksuar dhe mendon se dikush mund ta përgjojë dhe t?i zbulojë sekretet e tij, të cilat në fakt nuk kanë asnjë vlerë dhe nuk kanë pasur as dje, për ato që ka bërë sepse të gjitha po i mësojmë dhe po zbardhen sot më qartë se kurrë.

Lulin s?ka pasur nevojë kurrë njeri ta përgjojë sepse nuk vlente për asgjë./CNA.al

Lajmet e fundit nga