LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Metës ia njohim bëmat dhe gjëmat"/ Lulzim Basha kërcënon Presidentin

22 Nëntor 2021, 14:18, Politikë CNA
"Metës ia njohim bëmat dhe gjëmat"/ Lulzim Basha

Kryetari i PD në detyrë, Lulzim Basha ka deklaruar se demokratët ia njohin bëmat dhe gjëmat presidentit Ilir Meta.

Në një intervistë për Vizion Plus, i pyetur nga gazetarja se nëse me trekëndëshin e Bermudës ka hapur një front beteje me presidentin Meta, Basha u shpreh se as ai, as demokratët nuk i kanë asnjë borxh dhe nuk ia zgjidhin dot hallet.

?As unë, as demokratët nuk i kemi asnjë borxh Ilir Metës, dhe nuk ia zgjidhim dot hallet Ilir Metës. Demokratët ia njohin bëmat dhe gjëmat. E vetmja gjë që kam për të shtuar, t?iu kërkoj ndjesë të thellë demokratëve, edhe në emër të strukturave drejtuese, që nuk e kemi dëgjuar më mirë dhe më qartë zërin e tyre“, tha ndër të tjera Basha.

Ndërsa pyetjes nëse do të ketë një koalicion sërish me LSI, Basha tha:

?Nuk kam asgjë , nuk kam ndërmend t?i jap vëmendjen atij që nuk e meriton, gjithësecilit i kam dhënë atë që meriton?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga