LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ndaj qante dhe dridhej”/ Meta nxjerr blof Bashën: Ja si e “kërcënuan” gjermanët

22 Nëntor 2021, 17:01, Politikë CNA
“Ndaj qante dhe dridhej”/ Meta nxjerr blof Bashën: Ja si e

Presidenti Ilir Meta ka nxjerrë blof kreun në detyrë Lulzim Basha.

Në një dalje për mediat, Meta ka treguar detaje se si Basha u thirr ne Gjermani për protestat e dhunshme që organizoi, duke shtuar se ata i kërkuar që të distancohej nga ata sa i takon bojkotit të Kuvendit dhe zgjedhjeve vendore.

?Ilir Meta është në detyrë si president. Unë jam në krah të demoktratëve, socialistëve dhe atyre pa parti. Meqë zotëria në mënyrë të qëllimshme disa herë ka provokuar, sepse është në një hall e siklet, mund të them që nuk të ndihmon dot Ilir Meta. U përpoq të të ndihmonte kur ishte kryetar Parlamenti.

Dogji mandatet me kundërshtim me porozitë që i ka dhënë Ilir Meta. E kishin thirrur në Gjermani se ishin të tmerruar nga lajmet me gazë e dhunë. Ky e thërret popupllin dhe ja lë popullit përgjegjësinë. Atje e kishin thirrur për ti thënë more djalë i mbarë, u hodh një shashkë ne do distancohemi nga ty. Mos na përmend më neve, e mos thuaj më që na kanë thënë gjermantët për të djegur zgjedhjet vendore dhe parlamentin. Ndaj dridhej e qante ai. Mu lutën zoti presidnet si do bëjmë ne edhe për negociatat edhe që njerëzit mos shikojnë më dhunë?, tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga