LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nisma e Bashës për koalicion opozitar/ Duka e nxjerr zbuluar

22 Nëntor 2021, 18:33, Politikë CNA
Nisma e Bashës për koalicion opozitar/ Duka e nxjerr zbuluar

Lulzim Basha dhe nisma e tij për të formuar një koalicion opozitar për të rrëzuar qeverinë ishte një dështim.

Para zgjedhjeve të 25 prillit, Lulzim Basha deklaroi se përmes një koalicioni të përbashkët do të arrite të fitonte zgjedhjet, duke dalë edhe me një platformë të përbashkët.

Por duket se kjo nismë është lënë rrugëve. CNA.al kontaktoi me kreun e Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka, ku u pyet nëse është mbledhur koalicioni opozitar dhe a ishin në një linjë të përbashkët.

Por Duka deklaroi se koalicioni opozitar mes Bashës dhe aleatëve nuk është mbledhur asnjë herë. ?Jo, koalicioni opozitar nuk është mbledhur?, deklaroi Duka shkurtimisht për CNA.al.

Lajmet e fundit nga