LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mblidhet kryesia e PD në njësinë 3/ Anëtarët mbështesin Kuvendin e 11 dhjetorit

22 Nëntor 2021, 20:33, Politikë CNA
Mblidhet kryesia e PD në njësinë 3/ Anëtarët

Anëtarët e njësisë numër 3 në Tiranë kanë dalë në mbështetje të Foltores së ish kryeministrit Sali Berisha.

Këtë gjë e ka bërë të ditur kryetari i PD së kësaj njësie Gëzim Demushi, i cili përmes një postimi në rrjetin social Facebook, shkruan se 20 anëtarë nga 29 të tillë ishin të pranishëm në mbledhje dhe ata vendosën në mënyrë unanime që të marrin pjesë në Kuvendin e 11 dhjetorit.

?Ditën e sotme date 22/11/2021 u zhvillua mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike, Dega 3, Tiranë ku moren pjese 20 anetare nga 29 anetare te kryesise.

Mbledhja u zhvillua në një klimë debati të hapur dhe të lirë me pjesëmarrjen e numrit më të madh të anëtarëve të këtij organizmi

Kriza ekonomike dhe e gjithanshme, zhvillimet politike si dhe debatet e brendshme në parti ishin tema të diskutimeve.

Demokratët janë të ndërgjegjshëm se situata e rëndë ku ndodhet vendi e bën të domosdshëm ringritjen e opozitës në lartësinë e shpresave të qytetarëve tanë, të cilët janë ata që vuajnë direkt keqqeverisjen dhe revanshin shumëplanësh ku është turrur pushteti i Edi Ramës. Diskutuesit konverguan në idenë se Shqipëria ka nevojë që PD të marrë përsipër përgjegjësinë e saj historike para vendit.

Në fund, me anë të një votimi, pjesëmarrësit dhanë mbështetje unanime pë Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike më datë 11 dhjetor 2021?, shkruan Demushi./CNA.al

Lajmet e fundit nga