LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Republika e çadrës”/ Meta: U ngrit për të rrëzuar Ramën, dështoi

22 Nëntor 2021, 20:15, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta është kthyer pas në kohë dhe ka kujtuar marrëveshjen mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës në 17 maj 2017.

Në një intervistë për Çim Peka Live, Meta duke e cilësuar protestën e atëhershme të Bashës si ?Republika e çadrës?, theksoi se ndonëse u ngrit për të rrëzuar Ramën, përfundoi në një takim me të.

?Presidenti për zgjedhjet e 30 qershorit ka qenë vetëm një, ai i OSBE. Dekreti i presidentit nuk u ankua në asnjë gjykatë dhe atë mund ta shikoj vetëm Gjykata Kushtetuese. Ndaj e kam bërë atë luftën që kur kam qenë kryetar Parlamenti si u bllokua KED. Por ka edhe gjykata europiane. Kur të ketë një vendim të shkruar do vi këtu prap.

A u bë një republikë e çadrës për të hequr Edi Ramën? Ku përfundoj kjo çadër?, tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga