LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Deklarata e fortë e Metës/ ‘LSI më ka penalizuar si President’

22 Nëntor 2021, 20:23, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta n ë një intervistë për Syri Tv me Çim Pekën, teksa ka folur për djegien e mandateve, u shpeh se LSI ka qenë ajo që e ka penalizuar atë vetë duke mbështetur vendimin e Bashës.

“Dëgjuan vetëm dy diplomat dhe bënë aktin e paligjshëm të dorëzimit të mandateve.

 Ilir Meta ka qenë kundër djegies së mandateve.

Dhe për herë të parë po them që LSI ka qenë ajo që e ka penalizuar dhe dënuar Ilir Metën, duke e mbeshtetur këtë vendim të Lulzim Bashës.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga