LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kriza në PD/ Ish deputeti fajëson Bashën: Kjo është e vërteta

22 Nëntor 2021, 22:03, Politikë CNA
Kriza në PD/ Ish deputeti fajëson Bashën: Kjo është e

Ish deputeti i PD Kletis Krutja ka komentuar krizën në PD, duke bërë përgjegjës për këtë situatë Lulzim Bashën.

Në një intervistë për emisionin Log me Endri Xhafon, Kruja deklaroi se Berisha ka marrë një nismë që nuk ka kërkuar të ketë në krah asnjë, ndërsa shtoi se kriza në PD nuk ka ardhur nga ish kryeministri por nga humbja e zgjedhjeve.

?Nëse këtë do ta diskutojmë sikur Basha nuk është më ai që ishte para disa muajve, pastaj sigurisht që mund të flasim për këto që flisni. Ato që ka thënë Basha për LSI dhe Metën janë ende. Nuk janë argument këto që thotë Basha. Një gjë është e vërtetë. E vërteta është që presidenti u  detyrua të ekspozohej për shkak të pafuqisë së aksionit që ndërmori Basha me djegien e mandateve. Berisha ka ndërmarrë një nismë për të cilën nuk ka kërkuar të ketë askënd në krah.  Të gjitha këto deklarata tregojnë që kjo s?është një krizë e e krijuar nga Berisha por nga zgjedhjet e 25 prillit. Po të rikthehemi në kohë kjo është një krizë që ka ardhur nga zgjedhjet?, u shpreh Krutja./CNA.al

Lajmet e fundit nga