LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta kërkon largimin e Bashës/ Ja kush duhet të vijë urgjent në krye të PD

22 Nëntor 2021, 21:33, Politikë CNA
Meta kërkon largimin e Bashës/ Ja kush duhet të vijë urgjent

Presidenti Ilir Meta është shprehur se ish deputetja Rudina Hajdari duhet të rikthehet menjëherë në krye të PD, pasi sipas tij ajo është e vetmja proamerikane.

Në një intervistë për Syri Tv me Çim Peka, Meta tha se kur të largohet nga posti i presidentit do lërë dy porosi për pasardhësin.

?Ditën që do largohem nga zyra do t?i lë dy porosi pasardhësit, por nuk dua të flas më shumë. GJK mblidhet në janar? E di vetë GJK kur mblidhet. Unë largohem në datë 24 korrik kur mbaron mandati . E vetmja proamerikane serioze që duhet të kthehet me urgjencë në PD është Rudina Hajdari. Unë e përshëndes atë dhe të gjithë ata që nuk pranuan të djegin mandatet?, tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga