LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata e fortë e Metës/ “Telefoni më përgjohet nga agjentë të huaj dhe vendas”

22 Nëntor 2021, 21:00, Politikë CNA

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme duke thënë se ai përgjohet nga Shërbimet Sekrete të brendshëm dhe të huaja.

Në një intervistë për Syri Tv me Çim Peka, Meta shtoi se është krenar për këtë gjë pasi nuk ka asnjë gjë për të fshehur.

?Isha në avion dhe telefonova Ruçin, për anulimin e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. S?kisha kohë për takim të gjerë shumë palësh dhe mendova të flas vetë me Ruçin. Sigurisht s?ja thash të gjitha se telefonat tanë përgjohen. Nga të gjithë përgjohen, të brendshëm dhe të huaj. Por unë se kam problemin me këtë. Jam krenar se s?kam gjë për të fshehur? deklaroi Meta mes të tjerash./CNA.al

Lajmet e fundit nga