LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Malltezi “masakron” Bashën/ Në 11 Dhjetor, zgjedhja mes dy modeleve

18 Nëntor 2021, 09:54, Politikë CNA
Malltezi “masakron” Bashën/ Në 11 Dhjetor, zgjedhja mes dy

Jamarbër Malltezi ka reaguar pas deklaratave të kreut të PD-së në largim Lulzim Basha, i cili ka thënë se ata që do të marrin pjesë në Kuvendin Kombëtar me 11 Dhjetor do t?i përjashtojë nga partia.

Në një postim në rrjetet sociale, Malltezi ka hequr paralele mes modelit që ofron Basha dhe modelit që ofron lideri historik i PD-së.

?Modeli Basha: do përjashtoj nga PD këdo që do mblidhet në Kuvend me 11 Dhjetor siç ka votuar 2/3 e delegatëve!

Modeli Berisha: dëgjojmë/referendum/primare/fraksione Eja të votojmë më pas edhe po humbe të rrimë bashkë, vijo si fraksion, puno fort e bëhu shumicë e merre prapë partinë nëse bëhesh shumicë.

11 Dhjetor – zgjedhja mes 2 modeleve?, shkruan Malltezi./CNA.al

Lajmet e fundit nga