LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gaz Bardhi: Berisha, armiku më i madh i PD

17 Nëntor 2021, 21:21, Politikë CNA

Prej 5 orësh, Lulzim Basha mblodhi në selinë e PD 71 kryetarët e degëve, ku diskutimi ishte mbajtja e Kuvendit në 18 dhjetor.

Pas përfundimit të mbledhjes, sekretari i Bashës, Gaz Bardhi foli për mediat, ku u shpreh se armiku më i madh në PD është Sali Berisha.

Kur ish lideri historik ka mbledhur pranë vetes me mijëra demokratë dhe pas Foltoreve ka mbledhur edhe firmat e nevojshme për Kuvendin e 11 dhjetorit, për Gaz Bardhin kjo lëvizje është përçarje e demokratëve.

Sipas tij, ai që përçan është një armik si Saliu, ndërsa e ardhmja në PD dhe bashkimi i demokratëve është Gaz Bardhi.

?Frymën e përçarjes për fat të keq gjatë këtyre dy muajve e ka përcjellë vetëm zoti Berisha dhe qëndrime te tij kundër rregullave të bashkëjetesës dhe që përbëjnë statusin e PD. Statutin e PD s?po e shkelin anëtarët, por njohësi më i mire i tij, Sali Berisha?, tha Bardhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga