LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bashës i ikën gjumi/ Në panik nga reagimi i demokratëve, tenton të bëjë kryetarin

18 Nëntor 2021, 07:47, Politikë CNA
Bashës i ikën gjumi/ Në panik nga reagimi i demokratëve,

Si kurrë më parë, prej disa ditësh Lulzim Basha ka nisur të zgjohet herët.

Duket se reagimi njëzëri i demokratëve për largimin e tij, e kanë larguar edhe nga gjumi.

Kreu i PD-së në largim Lulzim Basha, e ka nisur mëngjesin e sotëm duke ripërsëritur kërkesën për Vetting në politikë.

Sipas tij që shteti të mos jetë në duart e një pakice të vogël njerëzish, që ekonomia të jetë konkurruese dhe sipërmarrësit e ndershëm të jenë të lirë të krijojnë mirëqenie, na nevojitet vetting në politikë.

?Kapja e shtetit nga pushtetarët e lidhur me oligarkët, ka arritur nivelin më të lartë në rajon, duke dëmtuar tregun, duke rritur çmimet e vrarë vende pune. Prandaj, edhe këtë vit, projekt-buxheti po miratohet për t?u dhënë thelat oligarkëve dhe thërrimet qytetarëve.

Që shteti të mos jetë në duart e një pakice të vogël njerëzish, që ekonomia të jetë konkurruese dhe sipërmarrësit e ndershëm të jenë të lirë të krijojnë mirëqenie, na nevojitet #vettingnëpolitikë

Për pastrimin e institucioneve nga të gjithë ata që, duke abuzuar me pushtetin, kanë paralizuar demokracinë dhe kanë shkatërruar ekonominë e familjeve shqiptare?, shkruan Bashan ë rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga