LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përjashtimet në PD/ Kadilli: Basha do të ndërrojë partinë

18 Nëntor 2021, 08:00, Politikë CNA

Deklarata e Lulzim Bashës se do të vijojë me përjashtimet nga PD, ka sjellë reagime të shumta,

Edhe  Fatbardh Kadilli i cili kërkonte të zinte vendin e Lulzim Bashës, ka reaguar me anë të një postimi në rrjete sociale.

Sipas tijm, në të gjithë botën partia ndërron kryetari, ndërsa në PD, kryetari ndërron partinë.

?Në gjithë botën partia ndërron kryetarin, në PD kryetari ndërron partinë.

E qartë që Basha dhe partia janë në konflikt. Kjo zgjidhet duke hequr kryetarin. Basha do të heq partinë?, shkruan Kadilli./CNA.al

Lajmet e fundit nga