LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Evi Kokalari: Gaz Bardhi dhe Grida Duma nuk duhet të jenë deputetë, janë të pavotuar

12 Nëntor 2021, 17:03, Politikë CNA
Evi Kokalari: Gaz Bardhi dhe Grida Duma nuk duhet të jenë

Aktivistja shqiptare, Evi Kokalari nga Foltorja në Sarandë akuzoi kreun e PD, Lulzim Basha se intervista e tij pak para mbajtjes së ?Foltores?, ishte me synimin për të tërhequr vëmendje.

Ajo tha se fajin për humbjen e PD-së Basha ia lë Berishës, kur në fakt ai ka humbur nga dualizmi i tij me kunatin dhe korrupsioni i thellë me PD-në.

?Në orën 17:00 kur po vinim në Foltore, Basha doli në intervistë. Është mësuar për të tërhequr vëmendjen. Fajin për humbjen ia lë Bërishës, por ka humbur nga dualizmi me kunatin dhe korrupsioni i thellë me PD. Ka thënë se PD nuk do bëhet mburojë se non gratës së Berishës?, tha Kokalari.

Më tej ajo nuk i kurseu akuzat as ndaj Gazment Bardhit dhe Grida Dumës, për të cilët shprehu se janë zgjedhur pa votë dhe se nuk duhet të ishin aty ku janë sot.

 ?Sot mësova që Gaz Bardhi aty ku është nuk është votuar dhe as ai as Grida Duma nuk duhet të jenë aty ku janë. Në mënyrën më antidemokratike morën postet dhe thonë që anëtarët nuk kanë të drejtë të thërrasin Kuvendin. 4200 firma janë në zyrën e Edi palokës. Basha pret t?ia çojmë në krevat t?i numërojë? Do iki në 11 Dhjetor! Do të shkarkohet Basha!?, theksoi Kokalari./CNA.al

Lajmet e fundit nga