LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Mashtrues pervers"/ Bardhi i përgjigjet Kryemadhit

12 Nëntor 2021, 13:13, Politikë CNA
"Mashtrues pervers"/ Bardhi i përgjigjet Kryemadhit

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi i është përgjigjur akuzave të kryetares së LSI, Monika Kryemadhi e cila mohoi që PD ti ketë ofruar 15 mandate të sigurta, në listë të përbashkët.

Në një deklaratë për mediat, Bardhi tha se LSI nuk bëri asnjë ditë fushatë në Elbasan dhe se deklarata e Kryemadhit është e pakuptimtë.

“Nuk është mbledhur sepse nuk ka patur dakordësi nga kryetarja e LSI për të patur mundësi që t’i propozohej kryesisë së partisë një listë të përbashkët. Qëndrimi i tyre ka qenë të dilnin me dy lista të veçanta për të maksimalizuar votën. I kujtoni deklaratat e kryemadhit që me ndryshime e njëanshme të Kushtetus dhe Kodit Zgjedhor përfitonte LSI sepse do arrinte të merrte duke thënë se do merrte më shumë se 40 mandate. Nuk e njoh zonjën. Unë kam dhënë me dhjetëra konferenca  për shtyp ata që u fshehën dhe nuk erdhën një ditë në qarkun e Elbasanit janë arsyeja e vetme pse LSI nuk mundi të merrte dot asnjë mandat në qarkun e Elbasanit. LSI nuk ka zhvilluar fushatë në qarkun e Elbasanit. Deklarata e kryetares së LSI ishte pa kuptim, unë bëra një deklaratë të një fakti të njohur publik që PD ka patur vullnetin për t’u futur në zgjedhje me një listë të vetme. Kjo deklaratë ka përbërë një shqetësim ndaj zyrtarëve të LSI, nuk e kuptoj arsyen se ky është fakt publik”, tha Bardhi./CNA.al

“Mashtrues pervers?/ Kryemadhi akuza të forta Bashës

Lajmet e fundit nga