LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mos i jep gojës, bitch”/ LSI  zbardh të palarat e Gazment Bardhit me bandat

12 Nëntor 2021, 06:57, Politikë CNA
“Mos i jep gojës, bitch”/ LSI  zbardh të palarat e

Ish-kandidatja për deputete e LSI-së në qarkun e Durrësit i është përveshur ish-ministrit të Edi Ramës, Gazment Bardhit.

Pas deklaratës, së këtij të fundit se PD i ka ofruar 15 vende të sigurta në listën e deputetëve LSI-së që të dilnin me listë të përbashkët në zgjedhje, por oferta nuk është pranuar, kanë shpërthyer akuzta nga partia e Monika Kryemadhit.

Sipas Gurit, Kryemadhi ka ballafaquar Bardhin me Bashën dhe me këshilltarin izraelit, për shkak se numri 2 në PD, kishte bërë marrëveshje që PS të mbante 8 deputetë në Elbasan, dhe e vetmja që do të penalizohej ishte LSI.

 ?Mos i jep gojes sic i jep b?.. o Gaz! Ki kujdes kur flet për gjëra që nuk i di se ty nuk të qaste njeri në zyrë.

Monika Kryemadhi të ka ballafaquar me Lulzim Bashën edhe këshilltarin izraelit dhe Petrit Vasilin në zyrën e Bashës se si ti kishe bërë marrëveshjen 8 mandate t?i mbante PS në Elbasan dhe ti doje mandatet e LSI dhe ti kishe dalë garant bandave se do ishe Ministër i Brendshëm .

Ju edhe i regjistroni bisedat e ke aty regjistrimin dhe se si ti nuk pranove të bëje konference shtypi kundër Suel Çelës. Ti beson se këshilltari izraelit nuk kuptonte shqip se çfarë u tha aty??, shkruan Guri në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga