LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çoi në SHBA dosjen e Berishës/ Kokalari “thumbon” Ficon: E korruptuar, financohesh nga Soros

11 Nëntor 2021, 20:38, Politikë CNA
Çoi në SHBA dosjen e Berishës/ Kokalari “thumbon”

Gazetari Robert Papa akuzoi pak kohë më parë bashkëshorten e Ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi, si personi që ka çuar në SHBA dosjen kundër liderit historik, Sali Berisha. Kjo akuzë është konfirmuar nga aktivistja shqiptare, Evi Kokalari, mbrëmjen e sotme në emisionin ?Të paekspozuarit? në MCN Tv me Ylli Rakipin, ku tha se Delina Fico kryen akte korruptive me financimin e George Soros, me pretekstin se po “implementon” Reformën në Drejtësi.

 ?DASH-it i jep lekë George Soros. Marrin shumë ato. I merr Delina Fico dhe të “implementon” reformën në drejtësi. Kjo u aprovua nga Obama fillimisht. Delinda Fico merret me reformën në drejtësi dhe ka marrë shumë financime. Ky është korrupsioni pra?, shprehu Kokalari.

Më tej Kokalari nuk ka nguruar t?i bëjë thirrje ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, për të cilën tha se ka ndërhyrë më shumë se i takon në politikën e brendshme shqiptare.

?Ajo nuk duhet të ndërhyjë. Administrata e Trump do kthehet në Qeveri dhe në një pikë ka ndihmuar, por të gjithë e dinë në çfarë pike ka ndërhyrë Amerika. Jemi kundër ndërhyrjes në shtetet e huaja. ‘Lëvizja Trump’ nuk do të ndërhyjë kaq shumë dhe ky është problem?, tha Kokalari./CNA.al

?Dosjen e Berishës e përgatiti Delina Fico?/ Gazetari: Lobingjet janë të fuqishme në SHBA

Lajmet e fundit nga