LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kam pritur dhe ia kam shprehur”/ Garo nuk kursehet ndaj Bashës

11 Nëntor 2021, 20:23, Politikë CNA
“Kam pritur dhe ia kam shprehur”/ Garo nuk kursehet ndaj Bashës

Floriana Garo, e cila iu bashkua sëfundmi Foltores së Berishës, duke u emëruar si drejtoreshë Komunikimi, tha se me Bashën nuk ka pasur komunikim të sinqertë.

E ftuar në Syri tv, ajo theksoi se ka pritur nga Basha të thuhet se pse humbën, por është oërballur vetëm me heshtjen e tij.

 ?Nuk kam patur komunikim të lirë dhe të sinqertë me Bashën. Kam pritur të thuhet se pse humbëm e nuk kishte asgjë, por vetëm heshtje, heshtje, heshtje. Kam pritur dhe ia kam shprehur Bashës se raporti me të në fund ishte i çuditshëm. Pas kësaj, unë i jam bashkuar Foltores së Berishës në mënyrë natyrale.  

Pasi Berisha u shpall non grata, kisha dyshime, por burrëria si reagoi, ishte shumë për t?u vlerësuar e jam frymëzuar nga kjo gjë. Duke parë entuziazmin e Berishës, i jam përgjigjur ?Po?, për të qenë pranë njerëzve, pranë demokratëve. Unë kam jetuar në Amerikë dhe aty kam mësuar se njeriu nuk ka asgjë, nëse nuk ka lirinë e shprehjes e prandaj të rinjtë duhet që të shohin shpresën te Foltorja?, u shpreh Garo./CNA.al

Lajmet e fundit nga