LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Të gatshëm për transparencë”/ Ironizon Spaho: Ku do Gazi t’ia çojmë firmat?

11 Nëntor 2021, 21:52, Politikë CNA
“Të gatshëm për transparencë”/ Ironizon Spaho:

Deputeti i PD, Edmond Spaho deklaroi se lideri historik, Sali Berisha dhe mbështetësit e tij, janë të gatshëm për transparencë, sa i takon mbi 4200 firmave të depozituara ditën e djeshme.

I ftuar në studion e emisionit ?Të Paekspozuarit? në MCN Tv me Ylli Rakipin, Spaho theksoi se ata që janë angazhuar në nismën e Berishës, janë të gatshëm t?i verifikojnë një nga një firmat para kamerave.

?Dje dorëzuam 4200 firma.  Sipas çdo koncepti juridik, duhet që këto firma të konsiderohen të vlefshme të jenë të akesueshme dhe të depozituara në selinë e subjektit juridik. Çuditërisht, pa bërë asnjë kontroll, Sekretari i Përgjithshëm del dhe thotë janë bllof. 

Kjo është logjika me të cilën flitet? Hajde kontrolloji!  Ju jeni deputet. Aty ka shumë që janë rreshtuar në krahun e Sali Berishës. A mund ta kapni për xhakete Lul Bashën?

Nesër në mëngjes në ora 8, me Edi Palokën hajde mbledhim të gjitha stacionet televizive dhe t?i marrim një nga një. 

Nëse kjo nuk është transparencë nuk di si mund të bëhet ndryshe. Kur qenkan kaq të bindur që aty nuk ka firma, ky është avantazhi i tyre. Pse kanë frikë? Ku do Gazi t?ia çojmë firmat? Mos i do në dhomë të gjumit??, shprehu Spaho./CNA.al

Lajmet e fundit nga