LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Në PD mungon besimi tek lidershipi/ Shehaj ‘zbraz’ ankesat: Nuk m’u vu në dispozicion lista e anëtarëve

11 Nëntor 2021, 20:45, Politikë CNA
Në PD mungon besimi tek lidershipi/ Shehaj ‘zbraz’ ankesat: Nuk

Deputeti i PD Agron Shehaj tha se arsyeja që emrat e firmëtarëve për Kuvendin nuk bëhen publikë, është e lidhur me mosbesimin në strukturat e partisë.

I ftuar në Opinion, Shehaj tha ndër të tjera se edhe kur ai ka kandiduar, lista e anëtarësisë nuk i është vënë në dispozicion.

?Kjo ka të bëjë me besimin, që firmëtarët nuk kanë besim tek strukturat e Partisë Demokratike, mungon besimi tek lidershipi i PD. Unë kam qenë kandidat për kryetar. Lista e anëtarëve nuk na është vënë kurrë në dispozicioin?, tha Shehaj.

Ai shkoi më tej duke pohuar se pasi dorëzoi listën e komisionerëve ata filluan të tërhiqen duke lënë të kuptohet që janë kërcënuar apo shantazhuar nga strukturat.

?Ne dorëzuam listën e komisionerëve dhe sapo e dorëzuam filluan tërheqjet?, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga