LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Frika nga shkarkimi/ Basha “vërsul” ish-ministrin e Ramës

12 Nëntor 2021, 12:44, Politikë CNA
Frika nga shkarkimi/ Basha “vërsul” ish-ministrin e Ramës

Kryetari në detyrë i PD, Lulzim Basha, duket në panik nga thirrja e Kuvendit Kombëtar, i cili ka për qëllim shkarkimin e tij nga detyra.

I gjendur përballë frikës nga shkarkimi, Basha duket se ka ?vërsulur? sërish sot në media, Gazment Bardhin, ish-ministrin teknik te Drejtesise, në bashkëqeverisjen Rama-Basha.

Bardhi, në një deklaratë për mediat, tha sërish sot që firmat dhe kërkesa për thirrjen e Kuvendit, duhet të depozitohet në protokollin e PD.

?Sot nuk janë fyer vetëm çdo anëtar i PD, sot është fyer dhe është tallur edhe me atë pakicë që kanë besuar tek lëvizja e Zotit Berisha.

Edhe sikur, siç në fakt janë të dhënat tona, të jenë të siguruara 1/8, apo edhe 1/10 e anëtarëve të Kuvendit, vullneti i tyre nuk mbyllet dot në kasafortë.

Edhe zëri i pakicës së pakicës duhet të dëgjohet.

Edhe nëse 1/10 e delegatëve kanë nënskruar për mbledhjen e Kuvendit, zëri i tyre duhet të dëgjohet.

Ripërsëris thirrjen time, nxirrni firmat nga kasaforta, mos bëni shoë me gazetarët të cilët nuk mund të verifikojnë anëtarët, dhe skanë mundësi as të identifikojnë janë apo jo demokratë, janë apo jo gjallë, janë apo jo brenda territorit të Shqipërisë.

Dorëzoni në protokollin e PD, respektoni institucionet. Nuk mund të tallet askush as me demokratët, dhe as me PD.

Kërkesa duhet të dorëzohet në protokollin e PD dhe duhet të dëgjohet zëri i çdo demokrati?-tha Bardhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga