LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Perla e Bashës/ Isha kandidati më i mirë për kryeministër, kam realizuar gjëra që Ramës do i duheshin tre jetë

12 Nëntor 2021, 16:38, Politikë CNA
Perla e Bashës/ Isha kandidati më i mirë për

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha thyen heshtjen, në të parën interevistë televizive, lidhur me krizën politike në Partinë Demokratike, pas dorëzimit të firmave nga ish-kryeministri Sali Berisha për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar.

Në një intervistë ekskluzive News24, Basha ka lëshuar edhe perlën e rradhës, duke u shprehur se ka qenë kandidati më i mirë për kryeministër. Ndonëse është mundur për të disatën herë përballë Edi Ramës, sërish Basha flet me superlativa për veten, duke deklaruar se në jetën e tij kishte realizuar gjëra që Edi Ramës do i duheshin tre jetë për t?i realizuar

?Deri para 9 shtatorit isha lideri më i mirë i PD, ndonjëherë, citoj atë, duke tejkaluar edhe veten e tij. Isha kandidati më i mirë për kryeministër, isha njeriu që në jetën time kisha realizuar gjëra që Edi Ramës do i duheshin tre jetë për t?i realizuar. Cfarë ndryshoi pas 9 shtatorit?

Qëndrimi im si kryetar i PD, në interesin më të mirë të demokratëve dhe në interes të të nesërmes së PD dhe të Shqipërisë për të pezulluar Sali Berishën. Në momentin që Sali Berisha nuk i qëndroi premtimin të bërë publik që nuk do të përfshinte PD as grupin parlamentar të PD në betejën me SHBA përkundrazi nisi një betejë ku përfshiu tërësisht PD, pa pikë diskutimi që ka qenë minimumi i vendimit që duhet të merrja me përgjegjësitë e mia si kryetar i zgjedhur me ?një anëtar një votë? me votë plebishitare, në respekt të sakrificës së demokratëve.?– tha Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga