LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kriza në PD/ Nga mbledhja e firmave tek ‘vrasja e babait’ politik, Basha thyen heshtjen

12 Nëntor 2021, 14:55, Politikë CNA
Kriza në PD/ Nga mbledhja e firmave tek ‘vrasja e babait’

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka vendosur të thyejë heshtjen dhe të flasë sot rreth krizës në të cilën ndodhet Partia Demokratike, Foltoret si dhe çështjes më të fundit firmat për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar.

Në një intervistë ekskluzive për drejtorin e përgjithshëm të informacionit dhe programacionit në News24, Robert Rakipllari kryedemokrati Basha flet hapur lidhur me pretendimet e Berisha për dorëzimin e 4200 firmave.

Pse Basha zgjodhi të mos i përgjigjet me një kundërfushatë Berishës? A shqetësohet ai nga përmasat e procesit politik ?foltorja??

A do të pasojë vendimi i tij për pezullim nga grupi parlamentar ndaj Berishës, nisur nga fushata dy mujore e ish-kryeministrit dhe paralajmërimeve të tij për të rimarrë PD?

A është akti i tij i 9 shtatorit, sic akuzohet nga kundërshtarët, një ?vrasje e babait? politik?

Cili është qëndrimi i kryedemokratit Basha lidhur me perceptimin e krijuar se politikat e Departamentit Amerikan të Shtetit kanë shkuar në favor te maxhorancës aktuale dhe kryesisht të Edi Ramës, në përqëndrimin e shumë pushteteve nga ana e tij.

Për të gjitha, ndiqni intervistën e kreut të opozitës Lulzim Basha, sot në 17:00 në News24.

Lajmet e fundit nga