LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mospublikimi i formularëve/ Berisha tregon arsyen

12 Nëntor 2021, 16:57, Politikë CNA
Mospublikimi i formularëve/ Berisha tregon arsyen

Ish kryeministri Sali Berisha nga Saranda, ku po mban Foltoren e rradhës tregoi arsyen pse nuk do të publikohen formularët e firmosur nga anëtarët.

Berisha tha se kur ai ka qenë në qeveri, në përputhje me Kushtetutën e Shqipërisë dhe Konventën e të drejtave të njeriut miratuan ruajtjen e të dhënave personale dhe për këtë arsye nuk do të bëhen publike.

?Ne ato nuk i publikojmë se ka një ligj. Se kur ne ishim mazhorancë në përputhje me Kushtetutën dhe konventën e të drejtave të njeriut miratuam ruajtjen e të dhënave personale.

Transparenca është e plotë. Ata kanë frikë, kanë tmerr. Edhe në ëndërr kur i shohin ata tmerrohen. Ata le të vijnë në Kuvend. Edhe po nuk erdhën nuk përjashtohen në PD. Në kuvend ne do e shndërrojmë PD në lokomotivën më të fuqishme të politikës shqiptare. Edi Rama në 2013 shpalli moto të tij ?Qelbësira të të gjitha llojeve bashkohuni për të shporrur Sali Berishën?. Unë kam moto sot, burra e gra, djem e vajza, sovraniteti është kusht për sovranitetin e Shqipërisë. Të bashkohemi bashkë për të ecur përpara drejt fitores që na bashkon?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga