LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ofendon dhe ngre zërin/ Arbana-Donaldit: Kontrollo reagimet e tua, e di se çfarë ndodh

3 Nëntor 2021, 08:50, Lifestyle CNA

Në shtëpinë e “Big Brother VIP” nuk kanë munguar në asnjë moment debatet, e në shumicën e rasteve protagonist ka qenë edhe Donaldi. Keqkuptimet janë shoqëruar shpeshherë me tone të larta zëri madje edhe me ofendime.

Disa prej banorëve kanë pretenduar se mënyra e komunikimit të aktorit të njohur të humorit kalon në bullizëm dhe në tension psikologjik. Prandaj Arbana i dha një këshillë Donaldit gjatë spektaklit të mbrëmjes së djeshme.

?Tonet e zërit duhet të kontrollohet, mund të komunikohet edhe pa ofendime. Duhet respektuar çdo person i cili në momente të caktuara ka një rol të caktuar. E di që përfshihesh emocionalisht por duhet të kontrollosh reagimet e tua, përndryshe e di se çfarë ndodh”, i tha ajo./Shqip

Lajmet e fundit nga