LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

7 këshilla të ekspertëve që mund t'i përdorni për të zvogëluar poret tuaja

2 Nëntor 2021, 20:08, Lifestyle CNA
7 këshilla të ekspertëve që mund t'i përdorni

Edhe lloji i sheqerit që përdorni mund të ndikojë në shfaqjen e poreve të mëdha të bllokuara dhe të lëkurës së yndyrshme. Nëse dëshironi ta fshihni, është më mirë të mos e përdorni shumë shpesh formën pluhur të grimit.

Bright Side ka zbuluar disa këshilla profesionale që mund të ndihmojnë për të minimizuar poret tuaja.

1-Eliminoni sheqerin e rafinuar nga dieta juaj.

2-Mos përdorni shumë shpesh letra për pastrimin e make up-it

3-Minimizoni prodhimin e kremerave me ekstrakt çaji jeshil.

4-Mos vazhdoni të vendosni grimin tuaj me pudër gjatë gjithë ditës.

5-Përdorni produkte me përbërës jo komedogjenë.

6-Përdorni një pastrues me acid salicilik.

7-Përdorni pastrues me bazë xhel./ CNA.al

Lajmet e fundit nga