LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mjekët dhe infermierët marrin dozën e tretë/ Manastirliu nxjerr pamjet

2 Nëntor 2021, 18:31, Lifestyle CNA
Mjekët dhe infermierët marrin dozën e tretë/ Manastirliu

Ditën e sotme ka nisur aplikimi i dozës së tretë të vaksinës anti Covid për mjekët dhe infermierët, të cilët janë në vijën e parë të betejës.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ku ka shpërndarë edhe disa foto nga procesi i vaksinimit, shprehu kënaqësinë për mbrojtjen nga rreziku i bluzave të bardha.

?Shumë kënaqësi të shoh të vaksinohen me dozën e tretë ata që janë në vijën e parë të përballjes me Covid-19, për t?u mbrojtur nga virusi i rrezikshëm.

Respekt për mjekët dhe infermierët?, shkruan Manastirliu./CNA.al

Lajmet e fundit nga